Od 12.12.-17.12. probíhala v běloruském Minsku kvalifikace o 10 slotů do PUBG European League, která bude v roce 2019 nejvyšší liga v Evropě. Šanci dostat se do této ligy měla taktéž PUBG sekce eSuby. 

Z každé skupiny, postupovalo 8 nejlepších týmů do finálové části,  eSuba byla nasazená ve skupině A a narazila zde na týmy jako je TSM, PENTA Sports nebo G2. Bohužel pro české fanoušky eSuba ztrácela již první den a další dny zlepšení nepřišlo. Jediný český tým, který se do této kvalifikace dokázal nominovat skončil ve skupině na 14. místě.  Tuto skupinu suverénně ovládl tým AVANGAR následovaný týmem PENTA Sports. Celou tabulku skupiny A naleznete níže:

Skupina B byla pro české fanoušky určitě méně zajímavá, ale i zde se našla zvučná jména z PUBG, nechyběli týmy jako Method, Moonwolf nebo tým okolo streamera a bývalého hráče Scooma - Reciprocity. Nejúspěšnější týmem se stal tým Ready následovaný finským týmem Excelerate. Celá tabulka níže: 

Nejlepších 8 týmů z každé skupiny postoupilo do finále, kde se hrálo o 10 spotů v PEL lize a 6 míst v Contender lize - každý tým měl tedy zajištěný spot v některé ze soutěží. Ve finále se nejvíce dařilo týmu Jokers, který získal největší počet bodů, na místě druhém se umístil tým PENTA a na místě třetím tým Excelerate.

V první fázi PEL ligy tedy uvidíme následující týmy (prvních 6 týmů dostalo invite slot):

Team Liquid Faze Clan Pittsburgh Knights Ninjas in Pyjamas
Natus Vincere Team Vitality Jokers PENTA Sports
Excelerate Gaming Red Diamonds Raise Your Edge M19
Saunabois Team Ready Team SoloMid Alpochinki

Týmy AVANGAR, GamerLegion, Sans domicile fixe, Reciprocity, TORNADO a PERSONAL COURAGE získali spot v Contender league. Právě do této ligy je stále volných 26 slotů, každý tým má tedy další šanci se sem dostat. Na začátku nového roku budou probíhat kvalifikace, Česká republika je přiřazena do regionu West.  Podrobnosti naleznete zde.