V poslední testované aktualizaci byly upraveny některé vlastnosti stroje VK 75.01 (K). Stručně řečeno rozptyl přesnosti děla a rychlost otáčení byly sníženy. To jsou vlastně vlastnosti, na které jsme upozorňovali v minulém článku, který se týkal tohoto stroje. Jeho rychlost otáčení byla totiž dostatečná k tomu, aby se byl schopen bránit proti rychlým lehkým tankům, které by tento stroj chtěly obkroužit.

Tanky s věží umístěnou v zadní části podvozku nejsou příliš standardní a není úplně jednoduché s nimi hrát. I tak jsou ale velice efektivní v zastavěných oblastech, kdy můžete využít jejich věž a podvozek pro efektivní krytí v ulicích. Jednoduše přední část tanku opřete o dům před sebou a poté vycouváváte v ostrém úhlu zpoza domu tak, abyste neukázali nepříteli více než jen jeden pás a kolmý boční plát vašeho tanku. Dobré je u toho pohybovat věží tak, aby soupeř nemohl zamířit velitelské poklopy.

Toto je vlastně jediný nejefektivnější způsob hraní tohoto stroje. Jistě, máte silný přední pancíř, ten se dá dobře využít pouze proti strojům nižších tierů. Tak tomu ostatně bývá u většiny tanků. Stroje na devátém a desátém tieru by s vašim spodním plátem příliš problémů neměly. A hlavně v těchto tancích sedí velitelé, kteří většinou ví, tam takovéto tanky střílet a jestli má vůbec cenu vystřelit.

Určitě se ale nepouštějte do boje v nerovném terénu přes horizonty kopečků. Kvůli věži umístěné na zadní části korby musíte vyjet takovým způsobem zpoza kopečku, že ukážete nepřátelům příliš mnoho slabých míst, pod prostřelitelnými úhly.

Několik fotografií a aktuální charakteristiky německé VK 75.01 (K).

Vlastnosti tanku VK 75.01 (K)