TotalBiscuit, Cynical Brit nebo vlastním jménem John Peter Bain podlehl v noci na dnešek rakovině jater po několikaročním boji. V herní komunitě byl známý jako herní kritik, youtuber a esportový komentátor především hry Starcraft 2. Bylo mu 33 let.

TotalBiscuit poprvé řekl veřejnosti o své rakovině v říjnu roku 2015, ale i tak byl stále aktivní, vydával videa na youtube a představoval hry. Přibližně před měsícem se jeho zdravotní stav zhoršil natolik, že až na výjimky přestal pracovat. Tuto informaci sdělil svým fanouškům na Redditu. Jeho smrt v noci na dnešek oznámila jeho žena na Twitteru.

Ihned po oznámení Bainovy smrti se na Twitteru zvedla vlna uznání a podpory od mnoha herních osobností z různých odvětví - od komentátorů a profesionálních hráčů až po streamery a youtubery. Zpráva o jeho smrti se objevila na moha subredditech, bez ohledu na to, o kterou hru či herní odvětví jde.

To, že TotalBiscuit ovlivnil herní scénu po celém světě, je neoddiskutovatelné. Nejvíce fanoušků si získal svým podcastem Co-optional podcast a serií videí WTF is...?, ve které představoval velké i neznámé hry. Jeho vliv na herní komunitu přesáhl do mnoha titulů a odvětví. Například na Twitchi je jeho smích zvěčněný v emotu LUL. V League of Legends jeho boj s rakovinou ocenili dokonce v předmětu, který lze ve hře získat: Totalbiscuit of Everlasting Will - Total Sušenka věčně trvající vůle.