Aktualizace 5.0 pro PlayStation 4 bude ve znamení češtiny a malých vylepšení

Majitelé PlayStation 4 se již brzy dočkají další významnější aktualizace s číslem 5.0. Zatím je dostupná pro betatestery. Pokud vám nevyhovuje anglické uživatelské rozhraní, tak čeština je jedním z nových jazyků, které aktualizace přidá.

Novinka v podobě Family Manager usnadní správu dětských účtů, rodiče tak mohou omezit on-line přístup či hry podle věkového omezení. Seznam přátel nabídne tvorbu skupin, takže si kamarády budete moci přidat třeba do skuliny, která hraje konkrétní hru apod.

Vylepšení se dočká rovněž streamování. Majitelé Pro modelu budou moci streamovat ve Full HD se 60 FPS. Při používání PS VR si zase budete moci zobrazit komentáře diváků přímo ve virtuálním prostředí. Ve zprávách půjde nově poslat samostatnou Spotify písničku, aby si ji druzí mohli snadno poslechnout.

Notifikace si budete moci díky 5.0 vypnout při sledování filmů, aby vás nerušily. Stejně tak si u notifikací budete moci nastavit barvu – černá/bílá a deaktivovat detail zprávy v notifikaci. Takže uvidíte pouze od koho zpráva přišla a samotný obsah bude dostupný až po rozkliknutí.

Quick Menu toho nově zobrazí více, takže třeba uvidíte, jak je na tom stahování nové hry, aniž byste museli hlouběji do menu. Poslední vylepšení se týkají prostorové zvuku u PS VR a turnajů, které jsou nově přehlednější.

Všechny velké změny si můžete vizuálně prohlédnout na oficiální blogu PlayStation.

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášený. Přihlaste se na svůj Grunex účet nebo si založte nový.

Načítám komentáře...

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace