Další retro konzole se chystá na trh, tentokrát Commodore 64

Zájmu o retro vydání konzolí od Nintenda si všimly další firmy. Jedna taková plánuje oživit počítač Commodore 64 jako herní konzoli. Původní Commodore 64 byl vydán v roce 1982, takže si nic nedělejte z toho, pokud si ho náhodou nepamatujete. Oficiálně se přestavil prodávat v roce 1994.

Jeho herní reinkarnace přijde na trh jako C64 Mini. V balení dostanete joystick, abyste si mohli zahrát jednu z dodávaných 64 retro her. Jejich seznam je k nalezení na oficiálním webu projektu. Stroj obsáhne také dvojici USB – buď pro druhý joystick nebo pro klávesnici, abyste mohli C64 Mini používat jako „kompletně funkční počítač“. Otázkou je, co bude umět. Klávesnice přímo na C64 Mini slouží pouze pro okrasu a není funkční.

V balení najdete ještě HDMI kabel skrze který jednoduše novinku zapojíte k televizi nebo monitoru. Napájení zajistí USB, ovšem adaptér už v krabici nebude.

Uvedení do prodeje je plánováno na začátek 2018. Evropská cena činí 70 britských liber, což je v přepočtu asi 2050 Kč.

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášený. Přihlaste se na svůj Grunex účet nebo si založte nový.

Načítám komentáře...

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace