Nový Intel NUC je nejmenší zařízení schopné zvládnout VR

Intel na CES 2018 detailně odhalil nové procesory využívající grafický výkon RX Vega a rovnou je využil ve svém novém NUC (Next Unit of Computing). Jedná se zkrátka o mini počítače, které se dodávají v barebone konfiguraci, takže si většinou dokupujete RAM a pevné disky.

Nové modely jsou dva a sice NUC8i7HVK a NUC8i7HNK. První jmenovaný je výkonnější model a Intel ho vybavil procesorem Core i7-8809G s taktem až 4,2 GHz a grafickou kartou RX Vega M GH (zatím nejvýkonnější), druhý model dostal Core i7-8705G s taktem až 4,1 GHz a grafiku RX Vega M GL.

Zbytek výbavy je shodný. Novinky obsahují dva dual channel sloty pro DDR4 (s taktem 2400+ MHz) a podporou až pro 32 GB paměti. Připraveny jsou také dva M.2 sloty pro SSD disky. Výbava zahrnuje dvojici Thunderbolt 3 portů, USB 3.1 druhé generace či DisplayPort skrze USB-C. Na přední straně potom najdete další USB.

Nové NUC dostaly hned dva gigabitové ethernet porty a uvnitř najdete také WiFi modul standardu ac a Bluetooth 4.2. Zvukovka zvládne 7.1 audio přes HDMI nebo DisplayPort. Pro stereo lze použít také 3,5mm jack.

Na závěr ještě miniaturní rozměry: 22,1 x 14,2 + 3,9 cm a celkový objem 1,2 litru. Zatím nevíme, kdy se začnou novinky prodávat.

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášený. Přihlaste se na svůj Grunex účet nebo si založte nový.

Načítám komentáře...

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace