Střelba v sídle YouTube

Na YouTube byla aktivní na několika kanálech. Její tvorba se zastávala práv zvířat. Žena Nasim Aghdam žijící v San Diegu v jížní Kalifornii, která byla ve věku 39 let, se pomocí platformy YouTube snažila zastávat práv zvířat, věnovat se nejrůznějším kontroverzním tématům a samosebou vydělat peníze. Její kanály působily silným aktivistickým nádechem, a proto se společnost rozhodla, že bloggerce některé kanály vymaže a zbylé omezí. To zapříčinilo, že se bloggerce snížil dosah na jednotlivých videích, zisky z videí tím pádem klesly o mnoho procent a některá videa byla kompletně smazána.

Tyto kroky autorku kanálů rozzuřily a rozhodla se tedy, že si bude stěžovat přímo na sídle YouTube a to osobně se zbraní v ruce. Žena svým počínáním těžce zranila jednoho muže, jedna žena byla pak vážně zraněná a další žena utrpěla lehká zranění, čtvrtý člověk si vyvrkl kotník při útěku. Samotná Nasim se krátce po útoku zastřelila.

No potencionální útok upozornil její otec, který Nasim postrádal a nahlásil její zmizení. Policii vypověděl, že nenáviděla společnost lidí, a proto se uchýlila k YouTube. Začala prý YouTube nenávidět po krocích proti její tvorbě, a proto si myslí, že míří právě do jeho sídla.

Po tomto incidentu došlo ke smazání všech jejích kanálů na YouTube, profilu na Instagramu a profilu na Facebooku. Krok ze strany YouTube zvedl internetovou vlnu a lidé tak sdílí videa, která Nasima vytvořila, jako protest proti krokům co YouTube udělal.

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášený. Přihlaste se na svůj Grunex účet nebo si založte nový.

Načítám komentáře...

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace