WARTILE - válčení minifigurek v early-accessu

Svěží vánek do žánru strategií přináší unikátní kousek z dílen vývojářů Playwood Project. WARTILE vás zavede do prostředí středověkých nájezdů vikingů na pobřeží Anglie. Hlavní inspiraci si bere z deskových her a vyniká zejména nádherným jednoduchým grafickým zpracováním a vložením RPG prvků.

WARTILE

Zpátky ze záhrobí

Playwood Project rozjeli pro financování WARTILE už na jaře 2016 kickstarterovou kampaň, která však i přes silný začátek nakonec nebyla úspěšná. Celkově se tehdy podařilo nashromáždit pouze £23 735 z celkových £55 000. O to působivější je, že se i přes nedostatek fondů podařilo vývojářům přivést WARTILE k životu.

Vikinské nájezdy

Ve hře vedete skupinu Vikingů při nájezdech na Anglii a skandinávské země za vytouženou kořistí. Samotné bitvy probíhají na nádherně zpracovaných mapách s hexa políčky, na kterých se pohybují figurky válečníků. Nedá se říct, že by šlo vyloženě o tahovou strategii, ale herní mechanika je postavena na cooldownech. K dispozici je nejen single-playerové tažení, ale také režim pro více hráčů.

Postavičky jsou zpracovány rovněž skvěle a hra je okořeněna RPG prvky, které umožní vyzbrojování vojáků různým vybavením či zbraněmi a také zlepšování jejich schopností pomocí tokenů a speciálních karet.

WARTILE

Dostupnost

WARTILE tak od 17. 3. 2017 můžete zakoupit přímo na Steamu. V předběžném přístupu by měla vydržet několik měsíců, nicméně podle tvrzení vývojářů by již nyní měla být plně hratelná bez znatelných bugů. V následujících dnech chystáme také shrnutí dojmů ze skutečného gameplaye.

Komentáře

Pro psaní komentářů musíte být přihlášený. Přihlaste se na svůj Grunex účet nebo si založte nový.

Načítám komentáře...

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace