Základní pojmy a časté otázky u turnajů

Nejsou ti jasné nějaké pojmy nebo systém fungování Grunex turnajů? Přečti si všeobecné informace

Pravidla CZC Dota Series
 

1. Obecná pravidla
1.1 Hráčské požadavky

K účasti na turnaji musíte mít zadané platné herní ID, zaregistrovaný účet na Grunex.com a být členem některého z týmů.

Týmová soupiska musí obsahovat minimální počet hráčů k odehrání zápasu. Všechny změny v soupisce týmu musí být provedeny před začátkem turnaje. Tým má povolené až dva hosty (náhradníky), tento fakt však musí nahlásit adminovi před začátkem zápasu. Náhradník nesmí být žádný z aktivních hráčů jiného registrovaného týmu. Tým hrající s nepovolenými hráči nebo hráči, kteří mají na Grunex.com postih znamená diskvalifikaci z celé ligy. 

 

1.2 Technické problémy

Tým je zodpovědný za technický stav svého zařízení. Zápas nemůže být přeložen z důvodu technických problémů, zápas se musí odehrát.

Každý tým má nárok na 10 min pauzu k vyřešení svých technických problémů. Pokud se během tohoto časového úseku problémy nevyřeší je tým nucen odehrát zápas s hráči, kteří jsou schopni hrát, nebo zápas ukončit ve prospěch soupeře.

 

1.3 Nepřipravení hráči k zápasu

Kapitán týmu nese zodpovědnost za připravenost svého celku. Jestli nebude tým kompletně připraven nejpozději do 15 minut od založení Lobby administrátorem, dostává tým automaticky kontumační prohru.

 

2. Základní pokyny
2.1 Nastavení hry

  • Game mode: Captains Mode
  • Cheats: No
  • Version: Tournament
  • Výběr priority: Automatic (Coin Toss)
  • Backdoor: Povolen

​Kapitáni týmu obdrží název LOBBY a heslo od administrátora turnaje, které poskytne pouze připraveným hráčům z týmu.

 

2.2 Nedostavení se k zápasu

Pokud se tým účastnící se turnaje na Grunex.com nedostaví 10 minut po oficiálním času zahájení automaticky dostává kontumační prohru. Pokud zájem projeví a chybí mu třeba jen poslední hráč, je tato doba prodloužena na 15 minut, pokud ani potom není připraven hrát, bude zápas kontumován. V případě druhého prohřešku tohoto typu bude tým diskvalifikován z ligy.

 

2.3 Protest

Pokud zápas proběhl nekorektně má tým 10 minut po skončení zápasu podat protest. Protest musí obsahovat média, která jasně prokáží porušení pravidel, která vedla k ovlivnění výsledků nebo zápasové série. Tým je zodpovědný za důkaz, který poskytne.

Admin turnaje je oprávněn v zájmu zlepšení kvality a férovosti soutěže rozhodnout i v rozporu s těmito pravidly, pokud to uzná za vhodné!

3. Komunikace
3.1 Komunikace a podpora

Veškerá komunikace s administrátorem probíhá v záložce turnaje „chat“, kde budete automaticky přítomni po celou dobu odehrávání turnaje (nevylosované týmy pro daný den být aktivní nemusí). Pro komunikaci s administrátorem lze také využít soukromé zprávy.


4. Stream
4.1 Osobní streamování

Pokud hráč účastnící se turnaje bude streamovat svůj zápas, administrátor nenese zodpovědnost za stream-snipe. Veškerou zodpovědnost bere hráč na sebe.