Nedávno Nintendo uvedlo levnější Switch Lite a nyní se dostalo také na původní model. Nová revize přináší výrazně delší výdrž baterie. Nintendo ovšem neprozradilo, jaké vylepšení vedla k delší výdrži.

Pravděpodobně se jedná o aktualizovaný procesor, který nemá takové energetické nároky. Právě u konzole Switch Lite prozradilo Nintendo, že výdrži pomohl aktualizovaný hardware.

Nová konzole má odhadovanou výdrž 4,5 až 9 hodin. To je velký boost oproti 2,5 až 6 hodinám u původní revize. Samozřejmě záleží na využití. Podle společnosti původní revize zvládla na nabití 3 hodiny hraní The Legend of Zelda: Breath of the Wild a nová nabídne až 5,5 hodiny dobrodružství.

Další změny nové revize odhaleny nebyly. Novinka nese modelové označení HAC-001(-01) a sériová čísla začínají “XKW”. To se může hodit, až budete v obchodech hledat novou revizi, měla by být dostupná co nevidět, otázkou je, jak rychle u prodejců nahradí tu stávající.

Je rovněž možné, že původní revize dostane výprodejovou cenovku, aby se prodejci zbavili zásob. Může jít o fajn volbu, když nechcete moc hrát na cestách.