Valve

Horká novinka ze studia Valve je tady! Přestože by spousta hráčů doufala spíše ve vývoj pokračování ságy Half-Life či Portal, ani tentokrát je gigant nepotěšil a o vysněné "trojce" si můžeme dál nechat jen zdát. Přichází totiž zcela nový produkt, který ale bude mít vazbu na aktuální jedničku na Steamu.

Dota 2 mariáš

Že už tušíte? Napovím ještě tím, že půjde o koncept karetní hry. Ano - novinka s názvem Artifact: The Dota Card Game bude karetní hrou, jejímž podkladem bude Dota 2 universum. Hra byla oznámena ku příležitosti probíhajícího šampionátu The International. Valve se zatím nepodělilo o příliš podrobné detaily, ale podle všeho by mělo jít o poměrně sofistikovanou záležitost.

Podívat se můžete i na kratičký trailer, který odhaluje plánované vydání na rok 2018. Těšit se můžete i na využití některých mechanik běžných z Dota 2. Samozřejmě Artifact bude do jisté míry konkurentem hry Hearthstone, která se stále těší obrovské popularitě.

Červená karta pro Half-Life 3

Oznámení ovšem provází negativní ohlasy - většinou založené na myšlence skutečnosti, že Valve vytvořilo nový engine, vydělalo obrovské množství finančních prostředků a použilo je na... karetní hru. Není pak ani k podivu, že z Valve odchází většina hlavních scénáristů. Každopádně není nutno na Artifact kvůli tomu zanevřít. Pokud dokáže stavět na úspěchu Dota 2, může mít veliký potenciál.