Velice očekávané herní konzole od Sony a Microsoftu byly v průběhu léta představeny téměř do posledního puntíku. Nevěděli jsme pouze dvě informace. Přesné datum vydání a cenu. S těmito informacemi se podělil jako první Microsoft dnes v noci. Ačkoliv několik informací ještě není zcela oficiálních, pocházejí z několika důvěryhodných zdrojů.

Xbox Series S

Oficiálně byl představen méně výkonný a kompaktnější Xbox Series S. Půjde o nástupce Xboxu One S. Dle Microsoftu jde o nejmenší Xbox vůbec. Z obrázku můžeme víceméně odhadnout rozměry vůči gamepadu. Xbox Series S bude nejspíše postrádat blu-ray mechaniku. Alespoň na grafice od Microsoftu je konzole ve verzi bez ní.

Oficiální česká cena byla stanovena na 7 999 Kč. Datum vydání konzole je stanoveno na 10. listopadu.

Výkon této konzole by měl víceméně odpovídat aktuální konzoli Xbox One X. Microsoft slibuje hraní na 120 FPS v rozlišení QHD, ray-tracing a 512GB SSD. Dočkáme se rovněž podpory 4K rozlišení.

Přesné specifikace představí Microsoft již brzy.

Xbox Series X

Ohledně výkonnějšího bratříčka toho víme více. Specifikace zahrnují procesor AMD architektury Zen 2, osm výpočetních jader na 3,8 Ghz a grafickou kartu od AMD s architekturou RDNA 2 s výkonem 12 TFLOPS.

Server Windowscentral se opět opírá o několik zdrojů a udává cenu 499 dolarů, tedy lehce přes 13 tisíc Kč. Datum vydání by mělo kopírovat Xbox Series S, tedy 10. listopad.

Zbývá už jen počkat na odpověď od Sony. Playstation 5 přesnou cenovku ani datum vydání zatím nemá.