[PUBG] PGC 2019 - mistrovství světa v PUBG má svého vítěze
Gaming PUBG Článek [PUBG] PGC 2019 - mistrovství světa v PUBG má svého vítěze

Vojtěch Mikulec

25. 11. 2019 20:17

Poslední velká eSportová událost v roce 2019 zná své vítěze, účastníci si rozdělili 6 milionů dolarů.

Během minulých tří týdnů se v americkém Los Angeles a Oaklandu konalo mistrovství světa v PUBG - PGC 2019, kde si profesionální hráči měli možnost rozdělit 2 miliony dolarů. Zároveň s tímto mistrovstvím jste mohli vy, fanoušci PUBG hlasovat přímo ve hře o vítězi PGC skrz výzvu "Pick'em". Veškerý obnos peněz, za které byla možnost si ve hře koupit věci s PGC tematikou putovaly do prize poolu a přidaly se tak k výhře. Celkem si tedy profesionální hráči rozdělili 6 milionu dolarů (139 milionů korun).

Celkové výsledky finále PGC:

I přesto, že jihokorejský tým Gen.G nevyhrál druhý finálový den ani jednu z šesti her, dokázali si udržet postavení vedoucích v tabulce díky svým rozhodnutím a agresivitě vůči ostatním týmům. Nasbírali tak vždy potřebný počet zabití a dobrá umístění v pořadí k tomu, aby překonali i hvězdný čínský tým Four Angry Men (4AM) a stali se světovými šampiony. Z turnaje si odnesli 2,3 miliony dolarů (53 milionů korun).

Velkým překvapením je evropský tým Faze Clan, který se už v semifinále strachoval o postup do finále. Jedni z mála zástupců Evropy ale skončili na druhém místě a jako odměnu za neskutečné "zmrtvýchvstání" si z turnaje odnáší 749 tisíc dolarů (17,3 milionů korun). Třetí místo pak obsadil favorizovaný čínský tým 4AM, který si ale právě díky tomu, že byl favorizovaný (skrz výzvu "Pick'em") odnáší z turnaje více, než Faze Clan na druhém místě, a to 1,4 miliony dolarů (32,4 milionů korun).

Pokud byl váš tip na vítěze PGC správný, unikátní sadu skinů obdržíte 3.12.2019 po pravidelné údržbě serverů.