Twitch je poslední dobou s bany dost nekonzistentní. Pokimane nedávno na streamu otevřela a ukázala porno, ale nic se nestalo. Mezitím slovenský streamer Restt hrál v klidu Minecraft a dostal na 3 dny ban. Dobře, úplně nevinně to nebylo.

Restt při svých streamech má občas puštěná videa, která mu posílají diváci. V jednom takovém se objevil mladík, který si jen lehce zády ke kameře stáhl kalhoty.

Výsledkem je ban na tři dny. Na Twitchi se přitom dějí daleko horší věci, které jsou na hranici pravidel. Prohřešek, pokud vůbec nějaký objektivně byl, se v tomto případě dal řešit napomenutím, nebo kratším banem na den. Bohužel Restt bude moci vysílat až po uplynutí 72 hodin. Ban obdržel 1. června okolo poledne.

Horší to má Opat04. Známý český streamer nebyl posledních 14 moc aktivní. Přesto si vysloužil ban na měsíc za "nenávistné chování vůči jednotlivci nebo skupině lidí".

Ban dostal i přes svoji neaktivitu v posledních dvou týdnech. Není to však prvně, kdy byl Opat zabanován. Začátkem letošního roku ho Riot potrestal za toxické chování v League of Legends permanentním banem ve hře.