Krátce po tom, co Microsoft detailně odhalil specifikace chystaného Xbox Series X, představilo Sony svoji novou konzoli formou livestreamu. Poněkud nešťastný byl fakt, že firma správně nenastavila očekávání a hráči, kteří třeba čekali na představení podoby konzole, tak byli zklamaní.

Místo toho Mark Cerny do podrobna technicky mluvil o samotné architektuře. Každopádně víme, že použití AMD Ryzen čip dostal osm jader a ty tikají až frekvencí 3,5 GHz. Paměti je 16 GB a je typu GDDR6.

Grafická karta je rovněž založena na AMD RDN2, jako Xbox Series X, nabízí akceleraci pro ray-tracing a 36 výpočetních jednotek s frekvencí až 2,23 GHz. Xbox jich má více, ale jsou taktované na 1,825 GHz. Celkově to znamená výkon asi 10,28 TFLOPS, což je hodně, jenže nový Xbox Series X nabídne 12 TFLOPS. 

Multiplatformní hry by mohly mít podstatný náskok podobně, jako tomu bylo u PlayStation 4 a Xbox One. PlayStation 4 má pro představu výkon 1,84 TFLOPS, takže nový Xbox bude “o PlayStation 4” výkonnější než PlayStation 5.

Sony se dále pochlubilo vlastním SSD s kapacitou 825 GB a rychlostí čtení až 5,5 GB/s. Stejně tak se můžeme těšit na pokročilé 3D audio označované jako Tempest.