V Česku si na nedostatek PUBG turnajů rozhodně nelze stěžovat a za předešlý rok jsme měli možnost se zúčastnit několika desítek z nich. Posledních pár dní jste vybírali mezi pěti nominovanými turnaji v anketě Grunex PUBG Community Awards, kterou jsme uspořádali ve spolupráci se ZOWIE by BenQ.

S plynoucím časem jsme si mohli v PUBG turnajích začít užívat i větší rozmanitosti map a došlo i na konfigurování a vymýšlení různých módů. Některé z nich se ukázaly pořádná výzva! Jaký turnaj byl pro vás ten nejlépe zapamatovatelný? O tom jste rozhodli v anketě. Vítězem v kategorii Nejlepší PUBG turnaj roku 2018 se stává...

Stejně jako u každé významné PUBG události, ani u ZOWIE by BenQ PUBG Squad ligy nechyběli naši zkušení komentátoři a PUBG ambasadoři Mazarini a Spajkk. Při této významné příležitosti nám i oni poskytli svůj pohled na uplynulé turnaje a zhodnotili prozatimní výsledky ankety.

Ahoj kluci, odkomentováno a zhlédnuto už máte spoustu turnajů. My v tento moment známe nejlepšího hráče a teď i turnaj za minulý rok. Co říkáte na dosavadní výsledky ankety? Volili byste jinak než komunita? 
Mazi: Co se hráče týče, lze to u týmové hry těžko posoudit. Okko je neuvěřitelný hráč, ale má poněkud nekonzistentní výsledky. Když se ale rozjede...neexistuje silnějšího a výraznějšího hráče u nás. Turnajů jsme udělali takovou spoustu, že mi trochu splývají dohromady (směje se).
Spajkk: Ahoj, úplně stejně bych volil i já sám. Okko za rok 2018 je určitě nejlepším hráčem PUBG pro naši domácí scénu. Měl jsem tu možnost s ním hrát a lepší aim a gamesense tady nikdo na scéně nemá.
Co se vám letos na turnajích líbilo nejvíce? Šlo o nějaký formát nebo třeba speciální atmosféru?
Mazi: Líbil se mi asi ten fakt, kam jsme se vlastně za ten rok dostali. Nemyslím si, že jsem měl tak velké ambice a doufal jsem, že se z mých turnajů stane něco tak velkého a oblíbeného PUBG CZ/SK komunitou. Měl jsem možnost zahrát si turnaj v zahraničí a chtěl jsem něco takového přinést k nám. Pořád jsme turnaje měnili a vylepšovali a jsem rád, že se nám podařilo formát a systém turnaje dostat na úroveň, která se dá hrát profesionálně. Přeci jenom to byl těžký boj a bylo třeba sehnat pětkrát víc adminů a investovat do toho více času a energie, než bylo původně plánováno, ale snad to stálo za to.
Spajkk: Co se týká ZOWIE by BenQ PUBG Squad ligy, tak pro mě byla nejzajímavější a zároveň nejlepší, protože to byla první velká SQUAD série, které se u nás na online scéně konala. Velmi se povedla, líbila se divákům a hlavně jsme viděli úžasné playe od nejlepších týmů.
Přemýšleli jste nad nějakým unikátním formátem turnaje, který byste v PUBG rádi uskutečnili? 
Mazi: Určitě LAN. Sním o tom, že jednou uděláme velký OFFLINE turnaj. To je sen každého hráče PUBG u nás. Bez debat.
Spajkk: Určitě by se mi líbil styl turnaje jako je Broadcaster royale. Online kvalifikace, LAN finále, nejlepší DUO týmy, kde by byli zakomponovaní i streameři jiných her.
Chybí vám v PUBG nějaké turnajové nastavení nebo parametr, který by podle vás trochu oživil zajeté formáty?
Mazi: Co se týče našich turnajů, popravdě už něco takového, tedy nového, chystáme. Stay tuned. Nejprve se ale musíme ujistit, že je to krok správným směrem.
Spajkk: U kompetitivních her mi chyběla rychlost a svižnost. Začátky mi přišly hrozně pomalé a dlouho se čekalo než se něco stane. Toto by však mohlo vyřešit nové kompetitivní nastavení, které se nyní testuje.

Podívejte se také na vyhlášení nejlepšího hráče