Poslední dny se dostává na veřejnost obří kauza okolo společnosti Activision Blizzard. Studio, které stojí za tituly Overwatch, World of Warcraft, Hearthstone, Diablo a dalšími zacházelo velmi špatně s ženami ve firmě. Problematice jsme se věnovali zde a zde. Od té doby se kauza šíří na internetu jako lavina. Z wowka například zmizí část nevhodných předmětů a obsahu. To ale není všechno.

Kauza nově zasahuje i do světa streamování a esportu. Jak prozradila streamerka Hafu, v roce 2008 se na Blozzcon kvalifikoval tým s velmi urážlivým názvem. Hafu přitom bylo v té době pouhých 17 let.

Streamerka Pokimane narazila ve svém chatu na lidi, kteří přímo odkazovali na kauzu, a dokonce se zastávali nevhodného jména s tím, že jde o vtip.

Pod tweetem Hafu můžeme nalézt mnoho osobností z herního a esport světa, kteří situaci odsuzují. Na internetu navíc koluje fotka z Blizzconu 2013 a místnosti přezdívané "Cosby Suite". V tomto období Bill Cosby opakovaně obviněn ze sexuálních trestných činů a v roce 2018 nakonec odsouzen. Podle některých výpovědí neměl název místnosti žádný nevhodný sexuální podtext a parodoval pouze šatník herce.

Na obrázku vlevo můžeme vidět například současného zaměstnance Riot Games, Grega Streeta. Ten se na Twitteru ke kauze vyjádřil a potvrdil, že se v místnosti opravdu nacházel. Údajně nevěděl, že by jméno "Cosby Suite" mohlo mít nějaký další podtext. Údajně šlo o obyčejnou místnost, kde se sházeli vývojáři při přestávkách na Blizzconu.