Niceboy to s herním příslušenstvím myslí vážně. Svědčí o tom naše recenze herní klávesnice ORYX K300X a sluchátek ORYX X300. Zvláště klávesnice na nás udělala skvělý dojem. Dnes se do třetice podíváme na vrchol portfolia výrobce v oblasti herních myší. Niceboy ORYX M600 slibuje nastavitelnou citlivost, integrovanou paměť, podsvícení a ergonomický tvar.

Zpracování výborné až na detaily

Niceboy se opět vydal cestou ověřené černé barvy. Myš velikostí 123 x 84 x 41 milimetrů zapadne mezi středně velké modely. Především větší výška a šířka nemusí vyhovovat každému. Matně černé plastové provedení a lehká povrchová úprava pak vytvářejí na omak velice příjemný povrch. Jakékoliv menší pocení nebo vlhkost ovšem zanechávají stopy, kterých se hůře zbavuje. Jde ale jen o estetickou vadu.

Jednoznačně pozitivní překvapení nás nakonec čekalo u kabelu. Ten je pletený a působí kvalitním dojmem. Zároveň je i dostatečně poddajný. Díky němu a pěti relativně velkým podložkám, po kterých myš jezdí, ORYX M600 klouže hladce prakticky na jakémkoliv povrchu. To je třeba, protože myš váží 145 gramů a jde tak o těžší model.

Celkové zpracování je tedy na vysoké úrovni. Lícování jednotlivých částí je precizní, nenalezneme zde jedinou ostrou hranu a myš tak působí jednolitým a velice dobrým dojmem. Může za to i fakt, že celá vrchní část myši se skládá jen ze tří dílů.

Padne do ruky

Herní myš ORYX M600 je určena pro praváky. Je to dané nejen rozložením tlačítek, ale i celkovou ergonomií. Výřez pro palec na levé straně je proveden výborně a na všechna tři boční tlačítka dosáhnete s lehkostí. Palec zde navíc má také dostatečnou oporu ze spodní strany. Na pravé straně je pak místo pro položení malíčku i prsteníčku. Niceboy má za ergonomii obrovský palec nahoru. S myší můžete bez problému strávit hodiny práce i hraní, pokud si zvyknete na zmíněnou vyšší hmotnost.

Originální podsvícení

ORYX M600 nabízí barevné podsvícení v podobě nejen loga a kolečka, ale i pásu, který lemuje boční a zadní hranu. Díky tomu lze myš lehce sladit s dalšími periferiemi. Obzvláště podélné podsvícení myši vypadá velice dobře a na první pohled zaujme. Barevné přechody jsou efektní a provedením i nápadem jde o jedno z nejlepších podsvícení u myši vůbec.

Aby toho nebylo málo, styl podsvícení se dá měnit v softwaru od Niceboye. Krom statické RGB barvy si lze vybrat mezi různými přechody. Nechybí ani různé míry intenzity podsvícení.

Tlačítka doplňuje kvalitní software

Výrobce nabízí ke stažení ORYX M600 program, který nezajišťuje jen nastavení RGB podsvícení. Lze v něm upravit hodnoty DPI od 200 do 10 000, frekvenci hlášení polohy, a hlavně mapovat všechna tlačítka. Těch má myš celkem 8. Přenastavit jdou všechny, krom klasického levého tlačítka.

Pokud odečteme levé, pravé a prostřední tlačítko, k dispozici máte dalších pět. V softwaru lze vybírat krom Windows a multimediálních funkcí i zkratky, přepínání DPI a makra. I nároční uživatelé zde najdou vše, co potřebují.

Samotná myš má navíc vestavěnou paměť. Cokoliv, co v softwaru upravíte, se uloží do myši a po zapojení do jiného počítače se nastavení zachová.

Co se samotných tlačítek týče, jejich rozmístění je logické a nedá se tu nic vytknout. Dvě se nacházejí za kolečkem a v základu slouží na přepínání DPI. Nad palcem pak nahmatáte další duo. Přímo pod palcem je pak poslední “Sniper tlačítko”. Stisk je ve všech případech jistý a přiměřeně hlasitý.

Senzor

Nakonec zde máme srdce každé herní myši, totiž senzor. Jak již bylo řečeno, DPI lze nastavovat v libovolných osmi hodnotách a rozmezí od 200 do 10 000. Samotnému optickému senzoru pak nedělá problém povrch stolu, natož dedikovaná podložka. Přesnost i odezva odpovídá dané cenové kategorii. Většina hráčů v tomto ohledu bude spokojena. Profesionálové budou muset sáhnout malinko jinam.

Zaujme a poslouží svému účelu

Pokud si to shrneme, Niceboy ORYX M600 nabízí 8 tlačítek a stylové barevné podsvícení. V obou případech zastřešené kvalitním softwarem. Výborná konstrukce a povedený ergonomický design zase vyhoví i vyšším standardům náročnějších uživatelů. Vadami na kráse jsou tak jen vyšší hmotnost, případně rozměry a matný plast, který po čase nevypadá tak elegantně. To jsou však jen drobnosti. ORYX M600, která se aktuálně prodává za cenu okolo 799 Kč, lze ve své kategorii v klidu doporučit.